Електрични возила

ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА

Poco Lojo P300

Новиот Pocco Lojo P300 – елегантно комерцијално возило, ефикасно и идеално за градско возење, со компактен дизајн кој дозволува максимална пристапност до секој паркинг простор. Литиумска батерија со капацитет од 10.36 kWh со време за полнење од само 6 часа и дава приоритет на ефикасност и заштеда на енергија. Со возен опсег од 160km дава можност и за меѓуградски патувања.

 

100% Електрично возило со автоматски менувач. Три врати и две седишта, голем простор за складирање, погоден и мултифункционален, модерен ентериер, убав изглед. Максимална бризина на возење 90km/h. Достигнува бризна од 0-60km за 5 секунди.

 

Возилото е со вклучен полнач кој се полни на 220V и за истиот не е неопходно да се инсталира станица за полнење.

Гаранција од 5 години (со вклучен редовен сервис во времетраење на гаранцијата). Овластен севисер за Lojo P300 e НОВУС.

Достапни бои на лагер: сина, зелена – минт и бела. Бои по нарачка: сива, црвена и розева.

МОТОР

Тип на електромотор

PMAC мотор

Моќност на електромотор

10 kW

Максимална брзина

90 km/h

Време на забрзување ( 0-60km)

5 sec.

 – БАТЕРИЈА – 

Тип на батерија

Литиум-јон

Капацитет на батерија

10.36 kWh

Максимален опсег (km)

160 km

Полнач

Пренослив полнач / 5м кабел

Време на полнење (0-100%)

6-8ч.

ТРКАЛА

Фелни

Алуминиумски

Гуми

155 /65 R14

Предни сопирачки

Хидраулични – диск

Задни сопирачки

Барабани

ABS 

EBD 

BAS

 
 

 

 

КАРОСЕРИЈА

Д×Ш×В

3015×1500×1515 mm

Багажен простор

1200×1010×85 mm

Растојание меѓу оски

1950×1300 mm

Растојание од асфалт

 ≥170 mm

Маса – без батерија

600 kg

Маса – со батерија

750 kg

Носивост

265 kg

Бр. на патници

2

Материјал на каросерија

метал

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

Централна брава

Електрични прозорци

Дисплеј на допир

USB 

12V приклучок за запалка

Серво волан

Климатизација

Камера за рикверц